Najczęściej zadawane pytania

Tak, ale muszą istnieć odpowiednie warunki anatomiczne i tkankowe, ażeby można było od razu po usunięciu zęba założyć implant dentystyczny i na nim, w ciągu kilku dni, odbudować koronę. Takie natychmiastowe prace protetyczne na “świeżo” umieszczonych w kości implantach dentystycznych wykonuje się z powodzeniem coraz częściej. Zabieg nosi nazwę implantacji natychmiastowej i jest to unikalny sposób odtwarzania pojedynczych koron zębowych oraz większych prac protetycznych na implantach w dniu zabiegu implantacji! Ta technika daje Pacjentowi znacznie więcej niż implantacja klasyczna. Eliminujemy kilka etapów pośrednich, co daje wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonego czasu oraz zwiększenia komfortu Pacjenta.

Decyzję, co do takiego leczenia implantami dentystycznymi może podjąć tylko doświadczony lekarz dentysta, zajmujący się na co dzień implantologią, który w fachowy sposób oceni warunki do tego typu zabiegu.

Do momentu ustąpienia znieczulenie Pacjent musi powstrzymać się od przyjmowania pokarmów i picia napojów. Po zabiegu implantacji należy przyjmować tylko letnie płynne i miękkie pokarmy. Nie wolno przeżuwać i nagryzać w obszarze implantacji. Po jedzeniu należy przepłukać jamę ustna preparatem bakteriostatycznym. Po kilku dniach od zabiegu implantacji można przyjmować gorące posiłki. Spożywanie pokarmów twardych możliwe jest po całkowitym zagojeniu dziąsła.

Niezależnie od tego, czy Pacjent posiada opartą na implancie koronę, most czy protezę, będzie mógł jeść, gryźć, rozmawiać i śmiać się tak jak dawniej. Proteza jest zawsze silnie przymocowana do implantów tak, że można się z nią czuć całkowicie pewnie i bezpiecznie!

Tradycyjnie 1 implant utrzymuje 1 koronę zęba. Natomiast jeśli brakuje Ci kilku zębów nie koniecznie musisz wszczepiać implant na każdy brakujący ząb. Jeden implant może spokojnie utrzymać kilka koron zębów poprzez wykonanie mostu np. w przypadku braku zębów od 4 do 7 (4 zębów) po jednej stronie można wprowadzić tylko 2 implanty a na nich odbudować wszystkie 4 zęby. Do podparcia całkowitych protez potrzebne są minimum 2 implanty w żuchwie oraz 4 w szczęce.

Odsetek powodzeń wacha się w granicach 95-98%. Jest to jedna z bardziej przewidywalnych procedur w stomatologii.

BEZWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU IMPLANTACJI ZĘBA

  • wady serca, sztuczne zastawki serca
  • chorobę reumatyczną
  • chorobę Parkinsona
  • choroby szpiku kostnego
  • choroby psychiczne

PRZECIWWSKAZANIA MIEJSCOWE
Najczęściej można je ominąć stosując dodatkowe zabiegi. Podczas konsultacji niezwykle ważnym elementem do omówienia jest miejsce implantacji: miejsce posadowienia implantu. Zasadniczą rolę odgrywa m.in. stan zębów sąsiednich i stan kości.

POZOSTAŁE WAŻKIE CZYNNIKI TO:

  • niewystarczająca do umieszczenia implantów wysokość lub szerokość wyrostka zębodołowego szczęki lub żuchwy
  • brak miejsca w zwarciu (między zębami górnymi i dolnymi) na wykonanie przyszłej korony protetycznej na implancie
  • silne przechylenie zębów uniemożliwiające wprowadzenie instrumentów chirurgicznych lub wykonanie przyszłej korony
  • nieprawidłowa błona śluzowa w miejscu, gdzie planowany jest implant

Wiodące systemy implantologiczne na świecie to m.in. Astra , Neobiotech, Zimmer, AlphaBio, Nobel Biocere .

Badania naukowe nie stwierdziły różnic w przyjmowaniu się implantów poszczególnych systemów. Koszt wprowadzenia implantu każdy gabinet ustala indywidualnie. Implanty Neobiotech najnowsza III generacja ISIII wprowadzane w naszym gabinecie posiadają dożywotnią gwarancję producenta!

Zabieg wprowadzenia implantu jest w 100% bezbolesny. Osiąga się to stosując nowoczesne środki do znieczulenia miejscowego. Zabieg jest o wiele bardziej delikatny od np. usunięcia zęba. Po zabiegu należy liczyć się z niewielkim bólem oraz obrzękiem. Przypisane leki przeciwbólowe znoszą wszystkie dolegliwości.

To zależy. Pojedyncze rozmieszczenie implantu zajmuje zwykle ok 45 minut Wszczepienie kilku implantów zajmuje ok. 1-2 godziny w zależności od ich liczby. Zabieg implantacji przeprowadzany w naszym gabinecie AlfaDent jest całkowicie bezbolesny, ponieważ stosujemy znieczulenie miejscowe. Wprowadzenie implantu większości przypadków w dwóch etapach. Podczas pierwszego wprowadza się implant (do kości), ranę zszywa się szwami które po 7-10 dniach należy usunąć Pacjent wraca do domu. Implant pozostawiamy do zagojenia. Gojenie się implantu jest bardzo ważne ponieważ wytwarza się w ten sposób trwałą podstawę dla przyszłej imitacji zęba. W górnej szczęce gojenie trwa 4-6 miesięcy, w dolnej 2-3 miesiące. Jednak wszczepienie implantu to nie wszystko. Wszczepienie implantu to tak zwany etap chirurgiczny, po którym następuje wygajanie. A następnie przeprowadzany jest etap protetyczny – odbudowa zęba na wygojonym implancie.

Wtedy czas leczenia implantami wydłuża się o kilka miesięcy. Ma to miejsce w przypadku np. odbudowy kości w rejonach zatok szczękowych, kiedy to za pomocą biomateriałów lub przeszczepów kostnych musimy najpierw zabezpieczyć odpowiednią ilość kości do implantacji.

Zabieg wszczepiania implantów zębowych w Gdańsku składa się z części chirurgicznej i części protetycznej. Od momentu implantacji zębowej do wykonania odbudowy protetycznej upływa 3 – 6 miesięcy. Jest to zależne od umiejscowienia implantu zębowego i indywidualnych właściwości gojenia się organizmu. W okresie gojenia się miejsce implantacji zaopatrzone jest w tymczasową protezę zębową, co umożliwia Pacjentowi normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.

Po okresie osteointegracji i po wykonaniu kontrolnego zdjęcia rentgenowskiego zakłada się również w znieczuleniu miejscowym na około 10 dni specjalną “śrubę gojącą”. Jej zadanie polega na kształtowaniu dziąsła dookoła przyszłej korony protetycznej. Po kolejnych 2-4 tygodniach oddaje się ostateczną pracę protetyczną. W zależności od zastosowanego systemu oraz od wymagań Pacjenta instaluje się korony porcelanowe, mosty protetyczne lub zdejmowane protezy zatrzaskowe.

Kontakt

Adres
ul. Pomorska 18H/2/3
80-333 Gdańsk

Telefon:
58 557 77 66

E-mail:
kontakt@implanty.gdansk.pl

Kontakt

Masz pytania? Napisz do na mejla lub zadzwoń 58 557 77 66

Umów wizytę: 58 557 77 66